Ніж нескладний Grand Way 3630 W – справді чудова та цікава модель. Насамперед цей ніж цікавий своїм культурним бекграундом. Справа в тому, що він стилізований під кайкен - один з різновидів танто. У середньовічній Японії було заборонено ходити з мечем у дворі сюзерена. До того ж вважалося, що і в приміщеннях власного особняка катаною розмахувати незручно і теж не дуже пристойно. Саме тому чоловіки і жінки самурайського походження ходили з такими ось ножами-кайкенами (саме так називали цей різновид танто).
До речі, традиційно ці танто ножами не вважалося. Було прийнято (напевно, щоб самураям та їхнім дамам не прикро було ходити неозброєними), що це теж меч, але маленький. Кайкен фактично був частиною костюма придворного, цим ножам (і їхнім піхвам) часто намагалися надати шикарного, солідного, представницького вигляду.
Ось і Grand Way 3630 W у своєму дизайні успадковує суто японської лаконічної аристократичної краси. До речі, ніж – зовсім не іграшка. Ніж цілком серйозний. Тантоїдне лезо довжиною 103 мм і товщиною 3,7 мм зовсім не сприяє жартам.
Якісна та сталь, з якої він виготовлений. Марка 440C - давно відома, заслужена ножова нержавіюча сталь, довгий час (до винаходу дорогих високотехнологічних сталей), яка вважалася однією з найкращих в індустрії. Та й зараз на її боці вигідне поєднання хороших експлуатаційних характеристик та доступної ціни. Навіть рукоятка ножа говорить про його серйозність та надійність. Цей ніж конструктивно є «фултангом», що означає, що масивний, надійний хвостовик його леза йде по всій довжині рукояті і є своєрідним хребтом її конструкції. Надійніше, мабуть, і вигадати не можна.
І все ж, головне, заради чого варто придбати ніж 3630 W – це його стильний вигляд та цікава шляхетна історія, пов'язана з ним. Кайкен може стати чудовим поповненням колекції, він може чудово вписатися в інтер'єр найсоліднішого робочого столу, може стати чудовим подарунком.
У Японії подібний ніж був одним із традиційних весільних подарунків жінці. Дівчина самурайського роду отримувала кайкен як знак визнання її дорослою. Та й зараз цей ніж – частина традиційної японської весільної церемонії. Сучасна наречена бере кайкен як один із талісманів на удачу та міцний шлюб. Вважається, що гострий ніж може відрізати від молодої сім'ї всі біди як побутового характеру, і магічні. Дуже схожі погляди на магічну природу ножа були, до речі, і наші предки. Наприклад, у давнину саме залізні ножі, а не шпильки носили з собою від запрошення.
Замок клинка: Фіксований
Тип сталі клинка: Сталь 440C (57-58 HRC)
Матеріал рукояті: Дерево
Довжина леза: 103 мм
Довжина у розкладеному положенні: 218 мм
Маса: 210 г
У комплекті йде чохол із дерева + подарункова коробка з вкладишем.