Ніж складаний Grand Way SG 063 yellow є сучасним джентльменським піджачним ножем з легко вловимим колоритом самурай. Дизайн ножа - результат еволюції форм та стилю, заданого традиційними японськими ножами та мечами. Сучасний міський самурай не носитиме катану на поясі. У новому тисячолітті це буде незручним анахронізмом. Нинішня епоха принесла з собою нові матеріали, нові уявлення про компактність та ефективність.
Даний ніж виконаний у формфакторі ножа-фліппера, що складається, із замком типу liner lock. На рукояті розташовані темний отвір і сталева кліпса.
Рукоятка ножа має просту і одночасно ергономічну форму. Якраз у дусі прямих чорних рукояток танто, катан та вакідзаші. Зроблено це спеціально, щоб ніж не вибивався із заданого стилю. Але ось матеріал, з якого виготовлена рукоять (нержавіюча сталь та композит G10) – справжня дитина сучасних технологій. Композит G10 – міцний, легкий, стійкий до перепадів температур. Тому цей композит широко використовується у ножовій галузі.
Клинок ножа виготовлений із сталі марки D2. Ця сталь спочатку розроблялася як інструментальна і має хімічний склад та структуру, що забезпечує їй як здатність довго зберігати виняткову гостроту ріжучої кромки, так і підвищену стійкість до навантажень. Більшості стародавніх самураїв, з їх погано загартованими масовими мечами та ножами, про таку стали залишалося лише мріяти.
За своїм профілем клинок – яскраво виражений американський танто з високими прямими спусками та характерною для цього типу клинків наявністю двох ріжучих кромок та масивного, міцного вістря. Клинок має покриття Satin Finish, що надає йому надзвичайно стильний, серйозний зовнішній вигляд.
В осьовому механізмі знаходиться пара підшипників, що забезпечують ножу хльостку безвідмовність фліпа. Така робота механіки є свідченням якості та повноправною частиною стилю ножа загалом.
На висоті знаходиться загальна якість виготовлення ножа. Усі деталі точно підігнані, люфти відсутні, робота механіки безвідмовна. Все це для сучасних джентльменських ножів скоріше правилом, а не винятком.
Інструментальна сталь D2 була створена США. Вона створювалася для використання при виготовленні відповідних вузлів та деталей, що працюють із значними навантаженнями.
Наприклад, D2 широко застосовується у виробництві підшипників. Одна з важливих переваг цієї сталі – відмінне співвідношення жорсткості та пластичності. Клинки з D2 можна заточити до значних показників гостроти, вони добре ріжуть і довго не затупляються. При цьому сталь D2 хоч і жорстка, але не тендітна. Вона здатна витримувати механічні нарізки без утворення тріщин та сколів.
При порівнянні сталі D2 з популярними ножовими нержавійками типу 420, 440А, 440С, 5Cr15MoV, 8Cr13MoV можна відзначити, що вона помітно перевершує їх вміст вуглецю, а значить – твердість та тривалість збереження гостроти, дещо поступаючись їм у корозійній стійці. При грамотному з ним зверненні, клинок з D2 в більшості випадків різатиме краще і довше, ніж клинок з будь-якої з вищезгаданих сталей. Але вимагатиме до себе трохи більшої уваги щодо захисту від вологи та вогкості.
Через досить високий вміст вуглецю ця сталь відноситься до «нержавіючої підлоги», і за своєю стійкістю до корозії займає проміжне положення між нержавіючими та вуглецевими сталями. Тобто вона не корродує так швидко, як вуглецеві («іржавіючі») сталі, але і у вологому середовищі, ніж з D2, зберігати не рекомендується. Втім, тут немає нічого складного: просто протирайте ніж насухо після роботи і стежте, щоб усередині ящика
Замок клинка: Liner Lock
Тип сталі клинка: Сталь D2 (60 HRC)
Матеріал рукояті: Склотекстоліт G10
Довжина леза: 93 мм
Довжина у розкладеному положенні: 213 мм
Маса: 95 г
В осьовому вузлі використовується підшипниковий механізм