Крім дуже вдалого дизайну, надійного і зручного замку компрешн лок, і дуже зручного способу відкривання тим же отвором, цей тип ножа відомий клинком типу "потрійний клин". Ця геометрія дозволяє ножу дуже добре різати і колоти, але має один помітний недолік - люди, які використовують свій ніж в особливо важких умовах, зазвичай дуже переживають, що його дуже гостре і тонке вістря легко зламати при грубому поводженні з ножем. І саме ця частина ножеманського загалу довго просила виробників зробити ніж з тією ж дивною ергономікою, але міцнішим (і нехай може не таким різким) клинком. Так з'явився варіант ножа з клинком типу танто - товстішим і потужнішим клинком з дуже міцним вістрям. Одним (але не єдиним) плюсом цього ножового профілю вважається дуже міцний кінчик клинка із сталі D2.
Інструментальна сталь D2 була створена США. Вона створювалася для використання при виготовленні відповідних вузлів та деталей, що працюють із значними навантаженнями.
Наприклад, D2 широко застосовується у виробництві підшипників. Одна з важливих переваг цієї сталі – відмінне співвідношення жорсткості та пластичності. Клинки з D2 можна заточити до значних показників гостроти, вони добре ріжуть і довго не затупляються. При цьому сталь D2 хоч і жорстка, але не тендітна. Вона здатна витримувати механічні нарізки без утворення тріщин та сколів.
При порівнянні сталі D2 з популярними ножовими нержавійками типу 420, 440А, 440С, 5Cr15MoV, 8Cr13MoV можна відзначити, що вона помітно перевершує їх вміст вуглецю, а значить – твердість та тривалість збереження гостроти, дещо поступаючись їм у корозійній стійці.
При грамотному з ним зверненні, клинок з D2 в більшості випадків різатиме краще і довше, ніж клинок з будь-якої з вищезгаданих сталей. Але вимагатиме до себе трохи більшої уваги щодо захисту від вологи та вогкості.
Через досить високий вміст вуглецю ця сталь відноситься до «напівнержавіючої», і за своєю стійкістю до корозії займає проміжне положення між нержавіючими та вуглецевими сталями. Тобто вона не корродує так швидко, як вуглецеві («іржавіючі») сталі, але і у вологому середовищі, ніж з D2, зберігати не рекомендується. Втім, тут немає нічого складного: просто протирати ніж насухо після роботи та стежити, щоб усередині ящика чи чохла не було мокро.
Ніж складаний Grand Way SG 169 green має рукоятку з склопластику та клинок із Satin Finish.
Рукоятка відрізняється відмінною міцністю, красою та легкістю. Склотекстоліт G10 стійкий до зносу, приємний на дотик та зовнішній вигляд. Ніж зроблений якісно. Нічого не бовтається.
Замок типу Compress Lock дуже зручний та працює надійно. Кліпсу можна переставляти. Відкривається дуже легко, одним рухом, а до забруднень став менш чутливим.
Якщо взяти такий ніж у руки і відчути його дуже вдалу ергономіку, відразу можна зрозуміти, що про ці ножі стільки розмов і звідки взялася їхня популярність.
Замок клинка: Compression Lock
Тип сталі клинка: Сталь D2 (60 HRC)
Матеріал рукояті: Склотекстоліт G10
Довжина леза: 88 мм
Довжина у розкладеному положенні: 212 мм
Маса: 122 г
В осьовому вузлі використовується підшипниковий механізм